1.Uluslararası Şeyh Ali Semerkandi Hz. Çalıştayı

Radyo Ses basın sponsorluğunda Şeyh Ali Semerkandi Hz.'nin Doğumunun 700. Yılı anısına düzenlenen 1.Uluslararası Şeyh Ali Semerkandi Hz. Çalıştayı
02587

Radyo Ses basın sponsorluğunda Şeyh Ali Semerkandi Hz.’nin Doğumunun 700. Yılı anısına düzenlenen 1.Uluslararası Şeyh Ali Semerkandi Hz. Çalıştayı, Çamlıdere belediyesi ve Kültür bakanlığının öncülüğünde 03 Haziran 2016 Cuma günü  Çamlıdere Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Çalıştaya katkılarından dolayı Radyo Ses’e plaket takdim edildi. Plaketi Nevin Gökçek hanfendinin elinden alan Genel Yayın Yönetmeni Hakan Kuralay, teşekkür konuşmasında  ”Bir şeyleri iyi yapmalıyız! iyi bir mühendis olursunuz, gemiler ve uçaklar üretirsiniz; iyi bir mimar olursunuz, yollar, köprüler yaparsınız.. ama hepsinden önce bir şeyde çok iyi olmalıyız o da, iyi bir mü’min olmak. bir dinleyicimiz Radyo Ses’i dinlerken  namaz aklına geliyorsa bizde işimizi iyi yapmışız demektir.”dedi.

Yrd.Doc.Dr. Mustafa Altunkaya öncülüğünde Türkiye, İran, Suriye ve Yemen’den gibi ülkelerin yanı sıra Yurt içi ve Yurt dışından kendisini araştırma ve bilime adamış bir çok akademisyen ve profesör katıldı.

Şeyh ali Semerkandi Hz. nin hayatından kesitlerin anlatıldığı, Dünya görüşü, İslam alemine hizmetleri, Mekke ve Medine şehirlerindeki yaşantısı ve yaşam felsefesinin de anlatılacağı çalıştay ile ilgili Çamlıdere Belediye Başkanımız H.Caner Can ; “Bizler Şeyh Ali Semerkandi Hz. nin manevi torunlarıyız Çamlıdere’mizin Manevi mimarı gönlümüzün ışığı bereketiyle,hayatıyla, yöremizi şereflendiren manevi kapımız olan Şeyh Ali Semerkandi Hz nin doğumunun 700.yılında onu bir kez daha anmak ve anlayabilmek için gelişiyle birlikte bölgemize verdiği Huzur, Bereket ve Manevi ışığını devam ettirmek adına bu çalıştay’ı Uluslararası alanda düzenledik. Bizim üzerimize düşen mübarek zatın ışığını ömrümüzün sonuna kadar layıkıyla taşıyabilmektir. Onun huzuruna çıkanda huzur olur gönül kapımız herkese acıktır.” dedi

Çalıştay programı şu şekildeydi
Panel 1. Oturum

•Yemen San’a Üniversitesi Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Saleh b.Yahyâ es-SAWAB

•Türkiye / İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Hulusî ARSLAN

•Türkiye / İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi
Yrd. Doç. Dr. Mustafa ALTUNKAYA

•Suriye / Dr. Gıyas Najjar

•İran / Hemedan Bu Ali Sina Üniversitesi
Dr. Mousumah KHONAKDAR TARSY

Panel 2. Oturum

•Türkiye / İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi
Yrd. Doç. Dr. Muharrem ÇAKMAK

•Araştırmacı Yazar
Abdulkerim ERDOĞAN

•Araştırmacı Tarihçi
Seyed Ali SEYED TORABY

•Türkiye / Ankara Üniversitesi
Dr. Mehmet YILDIZ

•Türkiye/ Ankara Üniversitesi SBE Yüksek Lisans
Mevhibe ALTUNKAYA

•Türkiye/ Yıldırım Beyazıt Üniversitesi SBE Yüksek Lisans
Hasan DEMİRTAŞ
16:00 – 16:15 Kapanış Konuşması
Yrd. Doç. Dr. Mustafa ALTUNKAYA

Uncategorized

İlginizi Çekebilir