26 Aralık’da Ankara’da Kur’an-ı Kerim ziyafeti ve söyleşisi vardı

26 Aralık'da Ankara'da Kur'an-ı Kerim ziyafeti ve söyleşisi vardı
SES BİLBOARD YENİ

26 aralık cumartesi günü Atatürk kapalı spor salonunda radyomuzun organize ettiği Kuranı kerimi anlamak konulu söyleşi ve kuranı kerim ziyafetine yoğun katılımlarından dolayı tüm dinleyicilerimize Radyo ses ekibi olarak teşekkür ederiz.

02596Radyo Ses ekibi adına Hakan Kuralay beyin konuşması:
Değerli konuklarımız ve kıymetli dinleyicilerimiz.
1993 yılında yani Yirmi iki yıl önce pop müzik radyosu olarak kurulan radyo ses,1 ekim tarihi itibariyle yayın formatını değiştirmiş bulunmaktadır ve gelinen son noktada kuranı kerim i merkezine alan bir yayınla yayın hayatına devam ediyor.
Beyaz tv genel yayın koordinatörü Osman Gökçek bey her fırsatta ankara’nın kuranı kerim merkezli bir radyoya ihtiyacı olduğunu ve bu radyoyu kuranların ve emeği geçenlerin büyük bir hizmetin ucundan tutmuş olacaklarını söylerdi. bu yıl ramazan ayı başlangıcında bir toplantıda hazreti mevlana’nın bir sözünü hatırlattı, hazreti Mevlana o sözde ‘herkes kur’an-ı kurana hizmeti kadar anlar’ diyordu bu istek üzerine Allah Nasip etti 1 ekim 2015 Perşembe günü akşam ezanı itibariyle kuran merkezli bir yayınla radyo ses yayın hayatına devam ediyor.
Radyo Ses, Kur’an-ı Kerim meal hatimleri, tefsir okumaları, Hazreti peygamberin ve Sahabe-i kiram efendilerimizin örnek yaşantılarından kesitler ve ibadet şuurunun hayatımızda yer etmesi için imani ve ahlaki programları yayınına taşıyor.
Bu yüzdendir ki, Radyo Ses, tüm otoritelerce kabul edilen eserleri ve yaşamlara ses veriyor. Biraz sonra radyo ses de yayınlanan programlarla ilgi bir vidyo izleyeceksiniz ve ne demek istediğim orada daha iyi anlaşılacaktır.
Vaktinizi almayayım ne yapmaya çalıştığımızı bir kıssa ile anlatmaya çalışayım.
Endonezyanın nasıl Müslüman olduğuyla ilgili bir kıssa bu..
Kendi halinde bir tüccar ticaret maksadıyla o zaman uzak bir diyar olan endonezyaya gider. Oraya yerleşir ve ticaretini yapmaya başlar. Bir gün dükkanına geç gelir. Sabah gelen bir müşteriyle tüccarın çırağı karlı bir alışveriş yapar. Tüccar geldiğinde çırağına sorar hangi kumaşı sattın? Kaç metre verdin? Kaç akçe aldın? Diye. Sonra çırağına kızar. Beş akçelik kumaşı on akçeye nasıl satarsın? Diye. Hemen müşteriyi buldurur ondan özür diler fazla özediği akçeleri iade eder. Endonezyalı şaşırmıştır. Bunun üzerine tüccar birde müşteriden hakkını helal etmesini ister. Müşteri tekrar şaşırır hakkını helal etmek nasıl bir şeydir, hak nasıl helal edilir bilemez. Bu olay kralın kulağına kadar gider. Kral tüccarı yanına çağırır ve bu olayın aslı nedir sorar. Tüccar ben Müslümanım! İslam dinim benden böyle davranmamı ister Der. Kral daha da merak eder. İslam nedir, hak nedir? Diye sorular peşpeşe gelir. Aldığı cevaplarsan sonra kral Müslüman olur.
İşte bizde tam böyle bir şey yapmak niyetindeyiz.
Yani kuran ın ve sünnet in hakim olduğu bir akılla kuran ın ve sünnet in hakim olduğu işlere imza atmak istiyoruz.
Katkılarından dolayı türkiye gençlik klübü federasyonuna, salonun kiralanmasından sahne organizasyonuna kadar bek çok konuda emeğini esirgemeyen sayın Ramazan Aslan’a, Borga Şahin’e ve Berkant görene, ayrıca sponsorlarımız akıllı okullar, semih ofset ve ankara sodamatiğe çok teşekkür ederiz.
Geceniz mübarek olsun.

0236548

0145

0254

BİZDEN HABERLER
No Comment

Leave a Reply

*

*

İlginizi Çekebilir

 • 12670281_1707806492839434_7151417217548470011_n

  Ülkede Ahval *Çok yakında

  Ülkede Ahval Dergisinin katkılarıyla hazırlanan ve sesli dergi olarak yayınlanacak program çok yakında sizlerle Yeniden Dizayn Edilen Gelecek Değerli okurlarımız, Son yıllarda kültür adına ortaya koyulan bazı faaliyetler o...
 • Hayatta_Kalma_Imtihani

  Hayatta Kalma İmtihanı *çok yakında

  Aliya İzzetbegoviç’in 1990-2000 yılları yaşadıkları sesli kitap haline geliyor. Bosna-Hersek’in zor yıllarının Bilge Lideri Aliya İzzet Begoviç’in 1990-2000 yılları arasında yaşadıkları 92.7 Radyo Ses’de sesli kitap haline geliyor. HECE...
 • 15252

  Örnek Nesil sesli kitap olarak Radyo Ses’de

  Sahabe üzerine pek çok şey yazıldı bugüne kadar. 2000’lerden Asr-ı Saadet’e bakıp ,çağımıza güzellikler taşıma gayretindeki bir film adamının yıllar alan çalışmasının ürünü.Eser hassas bir kalp ikliminde oluşmuş.Bizzat yazar,ele...
 • 02585

  Osman Gökçek: Ülkemizi darbecilere teslim etmeyelim

  Beyaz TV genel yayın koordinatörü Osman Gökçek Beyaz Radyo’ya 15 temmuz gecesi telefonla bağlandı ve Cumhurbaşkanı’mızında talimatıyla halkı meydanlara çağırdı.. Osman Gökçek: Evet, bu akşam paralel yapı darbe operasyonu...